O mnie

Jak duża część ludzi nie lubię pisać o sobie, ale na potrzeby tego bloga spróbuję.

Nazywam się Tomek (przez większość znajomych, zwany ,,Tomaszem”) mam 25 lat i jestem zwyczajnym nauczycielem jakich wielu. Wyróżnia mnie tylko hobby, a raczej pasja jaką są podróże.

Zaraziłem się nimi mniej więcej na przełomie liceum oraz studiów. Po maturze człowiek ma bardzo długie wakacje i z czasem dochodzi do wniosku, że można by coś zrobić ze swoim życiem. W przeciwieństwie do niektórych innych blogerów nie mam ulubionego środka transportu i podróżuje wszystkim czym się da- pociągiem, autobusem, samolotem (tanie linie, lub błędy taryfowe) czy autostopem. Podstawowa dewiza brzmi- byle taniej i zupełnie się tego nie wstydzę, bo zarobki w oświacie nie należą do najwyższych 😀

W swoim życiu odwiedziłem dotychczas ponad 50 krajów na czterech kontynentach- Europie, Azji, Afryce i Ameryce Północnej. W trakcie tych podróży miałem wiele przygód- spałem z nielegalnymi, algierskimi imigrantami we Włoszech, piłem wódkę z rosyjską policją, obserwowałem tornado z kilkudziesięciu metrów w Stanach Zjednoczonych, przejechałem autostopem Irak, Iran czy jako pierwszy Polak od kilku lat przekroczyłem granicę Irańsko-Pakistańską. Sypiam zazwyczaj pod namiotem lub używając couchsurfing. Poprzez tego bloga próbuję pokazać, że w gruncie rzeczy można podróżować bez pieniędzy, lub ewentualnie przy użyciu stosunkowo niedużych środków.  Jeśli się chce podróżować to pieniądze, praca, chłopak/dziewczyna wcale nie muszą być problemem- trzeba tylko spróbować, a potem…. podróżować i żyć!

koszulka

8 Responses to O mnie

 1. Robert Ruszkiewicz pisze:

  zycze kolejnych udanych podrozy !

  pozdrawiam
  Robert, ktory podwiozl z Wawy do Wrocka ostatnio 🙂

  PS. mam nadzieje ze nie przestraszylem testowaniem ostatniego odcinka S8 🙂

 2. marysia pisze:

  Tomku czy możesz razem ze mną pomóc mi załatwić wizę do Pakistanu?
  Mieszkam w Jarosławiu i chcę pojechać do Pakistanu do znajomej,tak naprawdę to nawet nie znam tego państwa i trochę się boję ,opowiedz mi o tym państwie ,czy jest tam bezpiecznie?

 3. Milena pisze:

  Podziwiam Twoje hobby i życzę dalszych, kolejnych takich spontanicznych podróży 😉 Powodzonka 🙂

 4. Mariusz pisze:

  Witam byłem u Ciebie na prezentacji w łodzi mega gość z Ciebie:) mozna sie z Tobą gdzieś zabrac?:)

 5. jarek pisze:

  Witam
  Czy mozna jakis namiar do Ciebie ? emaila etc ?
  Z gory dzieki
  Pozdrawiam
  Jarek

 6. Patryk pisze:

  Jak dotąd zaliczyłem anglię, szkocję, norwegię i szwecje, niemcy, austrię, włochy, czechy, słowcaje i ukrainę 🙂 W samej italii „zasiedziałem” się przez prawie 4 miesiące 😀 Teraz, albo do hiszpani na piechotę (pielgrzymkową trasą) albo na indie 🙂 gdy zima się skończy rzucę monetą :]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *